kapitola třetí Pán zla se blíží

11. srpna 2007 v 17:53 | Dall-golien |  Harry Potter a Černá aliance
Harry se nezastavoval nad Malfojovou přítomností a uviděl dalšího vycházejícího. Byl to Charlie Wesley a v těsném závěsu za ním byla Fleur se svým budoucím manželem Billem.
"Ahoj Arry" zamávala mu Fleur. Harry zamávání opětoval a vrhl se opět do bitvy. Nezajímalo mu co na něj řval Lupin. Netrvalo to dlouho a všichni si našli soka. Harry už svého sejmul a položil hned tři Smrtijedy. Uviděl jak několik Smrtijedů žasne nad Malfojem, který složil Craeba.
"Áááááá Potříšek!"Jako šíp Harryho ušima projel tento hlas. Otočil se směrem k Belatrix, která seděla na krbové římse a jako dítě houpala ve vzduchu nohama. "Koukej na toho hnusa" Ukázala ukazováčkem na Luciuse. "Jenom proto že ten váš Ptákův řád zajistil bezpečnost jeho malé otravné rodině. Opustil mého Pána a teď útočí na své druhy" Harryho nezajímalo co si o Malfojovi kdy dřív myslel.Došlo mu,že mu musel Voldemort vyhrožovat.
"Voldemort by mu nikdy bezpečí nezajistil. Klidně by ho zabil jediným mávnutím hůlky" zařval Harry. Nejen proto že se toužil s Belatrix hádat,ale i pro to,že jí chtěl naštvat.
"Jak se opovažuješ ty odporný kříženče vyslovovat jméno mého pány" jako blesk Belatrixina hůlka vystřelila do úrovně Harryho srdce. Vyřítil se vz nich zlatý záblesk a udeřil Harryho. Nadzvedl ho ohromnou prudkostí a odhodila ho proti zdi. Opět se udeřil do rány. Krev se mu opět vyřítila. Hlava ho rozbolela jako střep. Zatočila se mu a on ztratil koordinaci. Padl na podlahu.V ´těle mu nezbyla žádná chuť do života. Belatrix přiběhla k němu.
"Nedělej že si snad omdlel" běsnila. "Crucio" Opět ta známá bolest.
"Protego" vykřikl kdosi. Belatrix zkameněla. Kdosi uchopil Harryho a promluvil k němu. Harry to nevnímal. Pouze cítil jak se mu síla vrací do těla. Bolest se ztrácela a on se za chvíli postavil. Otřepal se. Nevěděl kdo mu pomohl, ale ani ho to nezajímalo. Pohlédl na živou sochu Belatrix.
"Mdloby na tebe" křikl. Kouzlo se zlomilo, ale čarodějka místo toho omdlela. Najednou se ozvala další rána. Stěna za krbem a část komínu vybouchla. Spousta cihel vletěla do vzduchu. Ti nejrychlejší kouzelníci kolem sebe vytvořili ochrané pole. Několik smrtijedů schytali rány do těla a do hlavy. Moodyho pole bylo největší a pojmulo všechny Weasleyovi a Harryho. Hermiona vykouzlila také velké pole, které pojmula Pastorka a Mundunguse, který stále klel a opakoval, že tady neměl být a že se nikdy neměl dostat do Fénixova řádu. Když všechny cihly dopadly všićhni své štíty rozpustili a opět se pustili do bitvy. Harry si všiml jak se Pastorek přikročil k polovičnímu gauči. Našel si skvělou taktiku. Kdykoli se nějaký smrtijed přiblížil k cihlám na zbytku komínu,Pastorek mávl hůlkou a cíhla udeřila Smrtijeda do hlavy.´Za nedlouho se Smrtijedi začali probírat a znovu útočili nemělo to konce. Všichni metali kletby jako zběsilí. Harry se pouze divil, že zatím se neobjevil Voldemort. Harry se pomalu prodral až k Hermioně, která útočila na každého Smrtijeda, kterého uviděla.
"Když v tom dopise bylo že se o nás Ty-víš-kdo dozvěděl čekala jsem že příjde pár Smrtijedů, ale tohle je snad celá armáda" povzdychla si Hermiona.
"Jo" Harry s ní musel souhlasit. Vyslal pár omračujících kleteb. "Hermiono?"
"Ano"
"Myslím...no..tedy-naše kletby nezabírají. Z omráčení se za chvíli proberou a útočí dvakrát silněji"
Hermiona se zastavila a pohlédla na něj. "Snad nemyslíš-?"
"Samozřemně že je nechci zabíjet, ale oni nás klidně zabijí"
"Jsme opatrní a nikomu se nic nestane"
"Jo,ale i tak to pořád hrozí" trval na svém a pustil se do souboje s Šedohřbetem. Harry za chvíli poznal, že je vlkodlak těžký soupeř. Metal kletby bez rozmyšlení a měl velikou sílu.
"Expelliarmus" křikl a Harrymu vyletěla hůlka z ruky. Šedohřbet na něj skčočil a dral se mu po krku. Měl velikou sílu a Harry mu z těží vzdoroval.
"Avada kedavra" ozvalo se a vlkoldak náhle povolil. Byl mrtvý. Harry ho prudce odstrčil a pohlédl do očí svému zachránci. Stál tam Lucius Malfoj.K němu se dral Lupin.
"Luciusi co to děláš, řeklo se že se nebude zabíjet" křičel Remus.
"Pokousal by Pottera" odsekl Malfoj. Náhle se ozvalo klapání. Řítil se k nim Moody.
"Remusi, musíme zpátky" řekl a kývnutím pozdravil Harryho.
"Dobře, Doro!" vykřikl. Ńyní blonďatá čarodějka ukončila souboj a přispěchala za Lupinem. "Přemísti Harryho, Rona a Hermionu"
"Dobře" kývla a zavolala Rona a Hermionu. "Chyťte se mě" Harry jí chytil za zápěstí kousek nad Ronem. Všichni čtyři se přemýstili.Harry si nikdy na přemísťování nezvykne. Vždy nedostatek vzduchu v plících. Nervozita a občas i křeče ho vždy trápily. Po několika sekundách se oběvili v zapadlém parku u jakési rozpadlé lavičky ze které se loupalo dřevo a páchla plísní. Chodník na kterém stáli byl mokrý od deště, který ještě kapal z liustů stromů tyčící se okolo asvaltové cesty.
"Jsme tu" usmála se Tonksová.
"U..můžu s tebou mluvit?" otázal se Harry Tonksové, která byla nyní stejně vysoká jako on.
"Jasně" zazubila se na něj do široka. Harry se otočil přes rameno. Ron a Hermiona stáli o kus vedle a o něčem rozmlouvali.
"No-kde jsme?" nenapadla ho lepší otázka, kterou měl položit jako první.
"U Moodyho domu. On bydlí za tímhle parkem, je tam jeho ,baráček´ " zasmála se, ale Harry nevěděl čemu.
"No a ještě sem se chtěl zeptat na jednu věc" Harry to ze sebe vytlačil jako jako lavinu kamení.
"Na co?" Tonksová působila vřeleji než kdy jindy.
"Co tu dělá Malfoj?"
"Á on.Je to složitější. Může za to Brumbálova pohostinost, kterou na svá břemena vzal Remus. Nejradši bych Malfoje zavřela do nejhlubší kobky jakou najdu. Ale Řád slíbil že pomůže každému kdo potřebuje ochranu před Lordem Ty-víš-kým"
Harry uslyšel prásknutí. Kousek dál od lavičky u které se zjevili oni se objevil Fred,Georg a Fleur. Hned za nimi se objevili Pastorek, Bill a Charlie. Kingsley byl raněn na obličeji a Charlie kulhal.
"Alastor se je snaží zdržet, ale vystopuýjí nás" zařval Bill, který podepíral svého bratra. Kingsley Charliemu taky pomohl. Tonksová se přiřítila za Pastorkem.
"Kde je Remus?" zeptala se vyděšeně.
"Neboj Tonksová, je v pořádku, pomáhá Malfojovi a Alastorovi" uklidnil jí Kingsley. Najednou se ozvalo prásknutí.
"Remusi?" zašeptala Tonksová a pohlédla směrem prásknutí. Nikdo jiný se neotočil, protože očekával další členy Fénixová řádu, ale spletli se. Rudé světlo udeřilo Tonksovou a ta vyletěla vysoko do vzduchu. Když klesala spadla do trávy. Hermiona přispěchala k ní. Harry tasil hůlku, stejně jako všichni ostatní. Ozvala se rána a výkřik Fleur. Harry se zděsil. Co se asi stalo?
"Impedimenta" ozývaly se výkřiky.
"Protego" další výkřik. Harry nerozeznal hlasy. Uviděl přes Freda a Georga pouze muže v kápi.
"Avada kedavra"další výkřik. Harry se modlil aby někoho nazebili.Uviděl Malfoje a Lupina. Harry se protlačil do středu boje přes Kingsleyho a Fleur,který krvácela z nosu.Postavil se vedle Billa a Charliho.Rozhlédl se po Moodym,ale neviděl ho.Doufal, že on není mrtvý.Všechny osotatní viděl i Mundunguse,který se snažil prodrat přes Malfoje, když tu ho zasáhla jakási kletba do zad. Vykřikl a svalil se na zem. Harry potěškal hůlku a křikl: "Mdloby na vás" Paprsek zasáhl dva Smrtijedy. Ti se svalili na zem.
"Vingigo"křikla Tonksová.Z její hůlky vyletěla elektřina.Zasáhla Dolohova a málem ho uškvařila na kost.Ještě několik minut se z něj kouřilo.Harry toto kouzlo neznal,ale věděl, že bude smrtící.
"Avada kedavra"křikl jakýsi vysoký smrtijed a Harry se z těží vyhnul kletbě.Uskočil do prava na chodník.Nepříjemně si podřel loket.Mávl hůlkou a vyslal proti Smrtijedovi ohnivou kouli. Černokněžníkovi začal hořet hábit a přivedl mu nepříjemné popáleniny.Najednou si uvědomil,že zde nevidí Ginny. Zděsil se.Sevřelo se mu hrdlo.Vzpoměl si na smrtící kletby,jenž lítaly vzduchem.Odzbrojil dalšího Smrtijeda a našel Hermionu.
"Kde je Ginny?"zeptal se jí zhurta.Měl strach.Bál se o ni.
"Přemístila jsem jí do Doupěte"řekla.Harrymu se neskutečně ulevilo.Neměl už chuť ani sílu dál bojovat.Viěl,jak Smrtijedi se přemisťují pryč.Asi tři leželi na chodníku mrtví.Byli skrvavení,stejně jako jejich společnící kteří ještě bojovali.Nakonec všichni podlehli a přemístili se.Všichni, až na Belatrix.Všichni proti ní metali kletby a snažili se jí dostat.Harry slyšel její posměšný hlas. Netrvalo to dlouho a také se přemístila. Všem se ulevilo, ale jizva na Harryho čele začala žhnout.Pálila ho a do očí mu vhrkla slzy.Chytil se za ní a odvrátil se od všech ostatních. Před očima měl tmu.V ní se objevilo světlo.Okolí okolo něj se rozjasnilo.Uviděl Belatrix.Pochopil,že je Voldemortem.Byl na takové výjevy zvyklý,ale teď se mu výjev zdál jasnější a víc skutečný.Belatrix před ním klečela a zoufale ho prosila o prominutí.
"Dost už,Belatrix!"vykřikl ledovým hlasem."M´ěla si tam zůstat a přivolat mě"
"Odpuste,Můj pane"po tváří jí stékali slzy."Nedokázala bych vás přivolat,bylo jich moc a já jsem slábla.Musela jsem odejít"
"Najdu si Pottera a všechny ty jeho kamarádíčky sám"byla to jeho poslední slova.Pohlédl k velikým hodinám v místnosti kde byl.Ukazovali desátou hodinu.Potom Voldemort sklopil zrak opět k Belatrix a přemístil se.
Výjev zmizel.Vše se vrátilo do zpět.Harry jako první uviděl Hermionu.Všichni na něj zírali.
"Jsi v pořádku Harry?"zeptala se Hermiona.
"Jde sem,Voldemort se blíží" řekl.Najednou si uvědomil co mu nesedělo.Pohlédl na hodinky. Ukazovali za pět deset. "Viděl jsem budoucnost"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hallten Hallten | E-mail | Web | 12. srpna 2007 v 21:43 | Reagovat

super, přidej rychle další

2 MarS MarS | 14. srpna 2007 v 0:48 | Reagovat

a hele Harry jasnovidcem :-)

dobry, a zda se mi, ze se Ti i lepsi gramatika! :-)

3 Dall-golien Dall-golien | 14. srpna 2007 v 13:46 | Reagovat

tak to fakt díky :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama