kapitola první Trest

6. srpna 2007 v 13:42 | Tato kapitola je věnována na počest mrtvým v sedmičce Rowllingové |  Harry Potter a Černá aliance
Prásk!
Na opuštěném hřbitově se objevila postava zahalená v černém. Zezadu mu hlavu krylo kápi a ze předu maska. V pravé ruce svíral hůlku. Chvíli se rozhlížel. Potom udělal krok ku předu. Další postava se vynořila zpoza náhrobku. Mířila na příchozího hůlkou. Postava očividně patřila ženě. Hlavu jí také zakrývala maska. Druhá postava udělala další kroky ku předu. Žena poznala že je jeden ze Smrtijedů a stáhla si z obličeje masku. Muž udělal totéž.
"Luciusi!" vydechla žena a spočinula muži na prsou. Pár se chvíli obímal a potom se Lucius vymanil ze sevření své ženy.
"Narciso" pousmál se. "Kde je Pán zla?"
"Je na statku" pravila Narcisa. Lucius ženu obešel a řítil se ke statku, který stál kousek nad hřbitovem. Jeho plášť za ním vlál a on si opět nasadil masku. Za chvíli stál u hřbitovu. Narcisa šla za ním. Byla šťastná že svého muže opět vidí, ale on její radost očividně nezdílel. Mávnutím hůlku rozrazila dveře a zajistila Luciusovi vchod. Nevšímal si toho a vešel. Prošel chodbou a vyběhl dřevěné, rozvrzané schody.Uvíděl pruh světla z pod dveří. Zaklepal a kdosi mu dveře otevřel. Vkročil opatrně dovnitř. Uviděl několik Smrtijedů, kteří postávali okolo okna. Lucius se rozhlédl. Zarazil ho mrazivý pohled. Pohlédl do černých očí.
"Luciusi" oslovil ho Snape.
"Severusi" odpověděl mu a otočil se do prava za staré křeslo o které se Snape opíral. Stála tamplešatá postava se sněhově bílou pokožkou. Na hlavě mu byly vidět žíly. Voldemort byl zahalen do svého černého hábitu. Kdosi pod ním ležel a škubal celým tělem pod odporným tlakem bolesti.
"Draco" Luciusův hlas byl vyděšený. Přiběhl k Pánovi zla a pohlédl mu do jeho hadích očí.
"O-otče" prosil Draco.
"Pane, nechte ho, prosím. Odpykám si jeho trest, ale prosím nechte ho" prosil Lucius.
"Jsi čestný Luciusi, ale on nesplnil úkol a já ho musím potrestat" Voldemort roztáhl rty do jakéhosi úsměvu.
"Splnil by ho, znám svého syna, to Severus, on znemožnil splnění Dracova úkolu.
"Pochybuješ o mně?" vykřikl Voldemort a přerušil Dracův trest. Namířil svou hůlku na Luciusův krk. "Crucio!"
Smrtijeda kletba ¨srazila do kolen. Zaťal pěst a tiše trpěl. Draco se mezi tím začal plazit pryč. Na obličeji měl několik šrámů. Neodplazil se daleko, když tu se k němu přiřítila Belatrix.
"Pán zla s tebou ještě neskončil" pronesla syčivě a uštědřila mu krutý kopanec do obličeje. Draco se překulil na záda. Z úst ¨mu tekla krev. K Belatrix se přihnala jako blesk Narcisa a hrubě jí popadla za krk.
"Jak si dovoluješ ubližovat Dracovi?" Stisk Narcisi sílil. Bella se jí snažila odtrhnout ruku od svého krku, ale nedařilo se jí to.
"Dámy" promluvil Voldemort a nechal Luciuse za sebou na podlaze. Otočil se a přerušil kletbu. "A ty Draco, kliď se mi z očí, nerž to skoncuju jak s tvým otcem tak z tebou" Draco se vyšplhal na nohy a pelášil pryč.
"Kreabe!" zvolal.
"Ano můj pane?" řekl podsaditý smrtijed v kápi.
"Odveď tu šmejdku a hoď ji Naginimu" pronesl.
"Néé" křičela jakási čarodějka, když jí Kreab popadl z vlasy.
"Ty špinavý hnuse" plivla směrem k Voldemortovi. Sotva mluvila. cNebyla mučená pouze kouzly, ale nejspíš i silou pěstí. "Nikdy Harryho nenajdeš a von tě zabije, zabije tě slyšíš ty hnusná ještěrko? Řád vtě najde, porazí ty tvoje Smrtijedy a Harry vysloví kletbu která tě zabije, rozumíš ty podvraťáku?"
"Tak to by stačilo" vykřikl Voldemort. "Avada kedavra"
Paprsek zeleného světla probodl ženu. Její oči ztratili lesk a obrátili se vzhůru. Voldemort složil hůlku a obrátil se k Sapeovi, který od sebe rozdělil dvě sestry.
"Postaráš se o to, aby se Řád dozvěděl co jsem té mudlovské šmejdce provedl!"rozzkázal a otočil se tentokrát na opačnou ztranu. Klekl si vedle Luciuse, který ještě z těška oddechoval.
"Pověz mi, jak si se dostal z Askabanu?"
"Umbridgeová otevřela mou celu, když byla vyslechnout Kalhema" řekl přidušeně.
"Umbridgeová? Ta růžová nána?" podivil se Voldemort. "Hm-Belatrix, asi ji zítra navštívíme"
Těmito slovy se Voldemort rzloučil a s Belatrix a Snapeem opustili tuto místnost. Zbytek Smrtijedů se také rozpustil a zůstali pouze Draco, který se krčil u dveří, Narcisa a Lucius, který se za pomocí své ženy dostal do křesla. Kdež se na něm ocitla jeho váha, zvedl se prach a péra ve vnitř zasvrzala.
"Tvá hůlka, drahý" podala mu ji a letmo se na sebe usmáli. "Mala návštěva trezoru na ministerstvu"
"Díky"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 betina betina | 13. srpna 2007 v 21:18 | Reagovat

Ahoj píšeš fakt super!!!Dobře se to čte je to plné napětí jsem zvědavá jak to bude pokračovat.Tak piš,piš,piš.

2 denis denis | 13. srpna 2007 v 21:19 | Reagovat

Čau ,kámo ty teda válíš já čumim

3 Mania Dardeville Mania Dardeville | Web | 14. srpna 2007 v 20:09 | Reagovat

Obsahově je to dost zajímavý, ale těch chyb... To snad není ani možný... Navíc máš špatně přímou řeč... Chtělo by to beta-reada, nebo si to po sobě aspoň přečíst... Ale dějově to vypadá zajímavě...

4 Leoš Leoš | 10. února 2010 v 16:23 | Reagovat

Masoxoví je to fakt zajímaví!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama