kapitola třicátá osmá-závěrečná Obětování

30. července 2007 v 15:50 | Dall-golien |  Harry Potter a čarodějův učeň
Prudký úder zasáhl Harryho do zad.Jako tlaková vlna se přes něj prohnala vlna energie.zahnala všechno černo a z nicoty se začaly rýsovat skály a temné nebe chladné noci.Je na místě.Teď musel najít to co hledal.V kníze bylo zařízení popúsáno jako sloup plný znaků v atlanském písmu.
"Lumos"zvolal Harry a máchl hůlkou.Špička kouzelného dřívka se rozzářila a ohromila Harryho neobvykle velikou září.Zář obklopila prsotr zhruba deseti metrů,takže se mu bude lépe hledat zařízení.Neměl vůbec ponětí kde by mohlo být.Ovšem ne dál jak čtvrt kilometru,protože portál byl dobře nasměrován.Kouzelník obešel několik balvanů.Hledal odlehlé místa,protože v knize bylo psáno že zařízení není skryto,ale vidět jej je dar.
Trvalo to zhruba tři hodiny a Harryho již vzdal hledání zařízení.Nikde nebylo,prošel okolí kilometru,ale nikde nic.Harryho pohltilo zoufalství.Kvůli jeho neschopnosti Ron zemře.
"Kdyby tady byla Hermiona,"zasoufal si, "ta by něco vmyslela"
Najednou se mu nečekaně vnukla jedna myšlenka.Pokud se mu podaří vykouzlit veliké energetické pole,které zruší veškeré obrané kouzla a odhalí zařízení,tedy jestli je zkryto kouzlem,ovšem energetické pole musí být nadmíru silné.Tak silné,že by stejné nevykouzlil ani Brumbál.Vyčerpá mu to veškerou sílu a možná že ho to vyčerpá natolik,že zemře nebo ho to uvrhne do komatu.Ovšem jinou možnost neměl.
Postavil se a zaujal pomocnou pozici.Skřížil ruce do kříže a položil si je na prsa.Začal mumlat zaklínadla.Temné nebe se začínala děsi´vě formovat.Harryho oči se zalily jakýmsi rosolem.Foukal studený vítr.Nikdse ani noha.Všechny myši zalezly do svých škvír.Harrymu po zádech proběhla husí kůže.Nepřestával všek v zaklínadlech.Najednou pocítil,že již je vše připraveno.
"Axxenttoooo!"vykřikl tak hlasitě že jeho hlas proběhl po vrcholcích hor a ztratil se až v naprosté dály.Z jeho těla vyrazila modrá energie.Ozvalo se hlasité PRÁSK a z Harryho těla vyrazilo silné energetické pole.Obklopilo rozlohu zhruba třiceti metrů slabým energickým zářením modrého světla.Harry se rozhlédl po zařízení.Něco mu v hlavě už od začátku říkalo,že tohle je příliž primitivní na zařízení atlanťanů.Když tu ho zahlédl.Byla to slabá poletující koule. Obklopovalo ji jakési černo. harry k ní pomalu přistoupil. Ruce mu vystřelili ke kouli a sevřely ji. Harry nevěděl co dělá.Tiíce informací mu proletěly hlavou. Dostal odpovědi na to jak vyléčit Rona a proto zde přišel. Po několika minutách koule zmizela. Harry cítil jak upadá do spánku. Ne, nemohl usnout. Neměl na to čas. Dozvěděl se jak přivést Rona opět na tento svět. Musel mu darovat svůj život. Harry se pomalu sebral a přemístil se. Sotva se objevil ve Valhale, zjistil, že na něj upírá zrak Hermiona. Po několika minutách se sebral. Jeho kamarádka ho podepřela a zavedla do jeho pracovny. Tam jí pověděl o zaklínadle, kterým přivede Rona zpět, ale musel mu darovat svůj život.
"Harry to nesmíš" domlouvala mu Hermiona.
"Je to naše jediná šance" křikl Harry. "Musím to udělat"
"Harry, nezapomeň že jenom ty dokážeš zabít Voldemorta"
"Když..když se mi podaří vykouzlit spojení, kterým nás dva očaruji, bude má smrt i tou jeho"
"Co?" ¨
"Hermiono, bude to jako dvě mouchy jednou ranou, Ron přežije a Voldemort zemře"
"Musí existovat jiný způsob" Tímto odešla z pracovny a nechala tam Harryho se svými myšlenkami samotného. Mladý kouzelník nelenil a začal vymýšlet kouzlo na spojení. Ať už Hermiona souhlasí nebo ne, on to udělá. S nově nabitými schopnostmi mu to šlo lehce. Zaklínadlo měl hotové.dnesl ho na hlas a ucítil proinikavou bolest. Stejnou bolest cítil i Voldemort stovky metrů od něj. Harry polkl. To nejlehčí měl za sebou. Teď musel zaklít svůj meč, aby život mohl přenést na Rona. Tohle mnu šlo také snadno. Po půl hodině za ním přišla Hermiona. Objala ho a řekla: "Jseš si naprosto jistý, že to jinak nejde"
"Ano Hermiono, je to jediné řešení" řekl smutně. Po další půl hodině měl vše připraveno.
"Hermiono, až udělám co musím, ty počkáš až ze mě meč vysaje všechen život. potom mi ho vyrveš z hrudi a bodneš jím Rona. Když otevře oči rychle meč vytáhni a vyléč jeho ránu" ¨Hermiona opatrně přikývla. Harry prsty sevřel jílec meče.Musí to udělat. Vyzvedl meč a bodl se do srdce. Pomalu umíral. Agónie za chvíli ustala a Harryho už ani rána nebolela. Zemřel. Prapodivné spojení mezi Harrym a Voldemortem se napnulo. Smrt přes něj rychle proběhla a udeřila Voldemorta.
"Harry" Harry ucítil dloubnutím prstem do ramena. Pomalounku otočil hlavu a otevřel oči. Uviděl usmívající se tvář Rona. Hermiona vypadala ustaraně.
"Co se stalo" zděsil se Harrÿ. Snad nejsou všichni tři mrtví a tohle není nebe, nebo peklo?
"Po pohřbu Sirtiuse jsi usnul ještě v tátově autě" řekl Ron. "Spal jsi celou věčnost, mysleli jsme jestli ti něco není. Ńa naléhání Lupina jsme tě převezli ke svatému Mungovi. Celou dobu jsme tu byli z tebou, ale ty se a ne probrat. nikdo nevěděl co ti je, any Brumbál. Všichni si dělali veliké starosti"
"To byl sen" řekl si Harry pro sebe. Jeho smrt, Valhala, trpaslíci, všechno to byl sen. Pokusil se o úsměv, protože spousty tragédií se mu pouze zdáli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tirael Tirael | Web | 31. července 2007 v 11:53 | Reagovat

hůůůůůůůstý

2 Siria Siria | 31. července 2007 v 17:06 | Reagovat

Dobrý, ale ten konec mi nesedí... nevím, asi je to jen můj názor, ale nemám ráda povídky, kde se nakonec ukáže, že to byl jen sen. K téhle povídce se mi moc nehodí.

3 MarS MarS | 11. srpna 2007 v 13:29 | Reagovat

Hmm to je fakt, takovy konec nic moc :-(

4 mářííínka mářííínka | Web | 9. září 2007 v 7:56 | Reagovat

hmm ten nec je teda trochu nic moc ale jinak supr

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama