První kapitola;Lovkyně vlkodlaků

7. dubna 2007 v 13:22 | Komentáře jsou povinné |  Souboj Lovců
Aura stiskla spoušť své lehké kapesní zbraně. Z protáhlé hlavně vyletěla stříbrná kulka. Byla ostrá a třpitila se i v naprosté tmě.
Lovkyně měla výhodu;viděla i za nejtemnější noci stejně, jako ve dne. Byla skušená, ale stejně jako teď se ukázalo že může minout. Kulka se zaryla do kachličky v podlaze.
"Sakra!" zaklela a zlostně si prohrábla dlouhými, hubenými prtsty delší hřívu hustých, černých, vlnitých vlasů. Šla po úzké římse bez sebemenšího zaškobrtnutí. Vítr ji zvedal kožený kabát. Přes modré oči měla žlutou blanku, která se jí natáhla kdykoli, když zapadlo slunce a nebo byla někde apsolutní tma.
Přeskočila díru ve střeše, kterou střílela do kachličkované místnosti bez dveří. Vzhlédla k nebi a uviděla jak hustá mračna zakrývala jasně kulatý a třpitící se měsoc v úplňku.
"Jsi v pasti" zasmála se Aura posměšně.
"Teď možná, ale jako vlkodlak si najdu cestu" odsekl písklavý a nepříjemný hlas. Auře se přes tvář přetáhl úšklebek.
"Můj dědeček zabil tvého, můj otec zabil tvého a já zabiju tebe" řekla výhružně se skočila do místnosti. Stála naproti vysokého štíhlého muže s hustými krátkými vlasy a hrubými kotlety. Až na malou roužku byl absolutně nahý. Na svalnatém hrudníku měl husté prošedivělé chlupy. Kolem krku měl ještě zbytky srsti.
"Konečně" zvolal šťastně. Najednou celé jeho tělo pokryla krátká srst. Nos a ústa se mu protáhly a změnili se v psí čenich. Zelené oči se změnili na tmavě hnědé. Zuby se změnili v ostré tesáky.
"Dřív než jsem myslela" povzdychla si Aura, ale neměla strach. "Víš proč mě Syke poslal?"
Vlkodlak natočil hlavu.
"Protože ví, že tě zabiju"¨Rozběhla se a vyskočila na zeď. Odrazila se a proletěla vzduchem. Vlasy jí nezbědně poskakovali po tváři a zvedali se, když dělala salta. Dopadla vlkodlakovi na záda a ostrými podpadky se mu zaryly až do masa. Vykvikl jako podsvinče a schodil ženu. Da však hbitě dopadla na nohy a ještě schlédla celé utrpení vlkodlaka.
Tří metrovou zrůdu přešla bolest a zlostně pohlédla na lovkyni vlkodlaků. Rozběhl se prti ní a chtěl jí udeřit do břicha silnou paží. Avšak rychleji než by předpokládal, z něj opadla veškerá srst a jako při tlakové vlně se mu celý obličej vrátil do původní podoby. Také se scvrkl do původní podoby.
Aura nečekala a chytila muže za zápěsti. Prudce s ním škubla a zároveň mu zlomila zápěstí a vykloubila paži. On znovu vykřikl a zlostně se mu skřivil obličej.
"Je mi to líto" řekla a chytila ho pod krkem. Jediným trhnutím mu zlomila vas.

Aura sedla za volant svého auta a strčila klíčky do zapalování.
Když vše najelo, dupla na plyn a tiše si to uháněla městem. Byla to upírka. Bojovala více než padesát let proti upírům v¨Černých válkách. prolila potoky vlkodlačí krve. Těch málo lidí, vkteří zůstali v Curse City neustále útočili na hrad upírů a na podzemní skříše vlkodlaků. Byli to blázni, protože si mysleli, že dokáží vyhubit jejich rasy. Nikdy se to však nikomu nepovedlo.
Aura sama o sobě byla družka Syka. Což byl vůdce upírů. Jeho nevlastní bratr byl Aurgann a ten vedl vlkodlaky.
Náhle Auru do obličeje udeřil zápach. byl ostrý a vyhnal jí slzy do očí. Nadzvedla zhnuseně horní ret a ukázala dlouhé upírské špičáky.
"Další Vlkodlak!" povzdychla si a prudce dupla na brzdu. Otočila se dozadu a vzala do rukou dlouhou protáhlou brokovnici. Vyskočila ven s auta a ani se neoptěžovala zavřít dveře.Na jejím autě seděl veliký vlkodlak, ale nebyl dost velký, aby v Auře vzbuzoval strach. Ta nabila pušku a zamířila mu do boku. Vlkdolak vyjevil ostré zuby. S tlamy mu kapaly sliny. Chystal se skočit na Auru. Náhle natáhl zadní nohy a vyletěl do výšku zhruba dvou metrů. Namířil si to rovnou na lovkyni. Ta ale uhnula a vystřelila mu kulku do zad. Kulka byla tak tlustá, že vlkodlakovi prolomila žebro. Kulka však způsobila ještě něco horšího. Rozptálené stříbro, které v ní bylo ukryto se dostalo ven a nakazilo vlkodlakovi krev. Rychleji, než by kdokoli předpokládal, bestie umřela.
"Tak a teď už jedu domů" řekla si a opět skočila za volant. Brokovnici hodila dozadu a dupla na plyn.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Siria Siria | 7. dubna 2007 v 17:53 | Reagovat

Vypadá to dost zajímavě. Těším se na pokráčko. Mimochodem, first koment :-))

2 Ghoster Ghoster | Web | 9. dubna 2007 v 16:17 | Reagovat

Doufám, že najde aspoň schopnýho nepřítele z řad vlkodlaků... aby byla pořádná rubačka... :-D

3 Abby Abby | 14. dubna 2007 v 12:32 | Reagovat

pekny, nak mi to připomína filmy underwold

4 katie katie | Web | 4. května 2007 v 11:13 | Reagovat

super

5 Nozdormu Nozdormu | 14. května 2007 v 14:13 | Reagovat

Hele kdy už bude pokračovaní doufám že vlkodlaci na kopaj těm upírským šmejdum prdel v nějaké kapitole

6 sUPER BLOG sUPER BLOG | 12. února 2008 v 20:35 | Reagovat

No tak to nikdy upiri jsou sto procentne lepsi nez vlkodlaci - jsou to jenom zmokly psi

7 hmmm mhmmmm hmmm mhmmmm | 23. května 2009 v 19:03 | Reagovat

tak az na 3 chyby v kazdy vete docela dobry... dyz pominu okopirovani underworldu a van helsinga...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama