kapitola třicátá pátá Připravuje se přesun

8. dubna 2007 v 13:36 | Když jsem psal do komentáře,že připravuji něco velkého,tak jsem se na to nakonec vykašlal a napsal jsem jednu obyčejnou kapitolu,přesto jsem s ní měl jistou práci a skuste to trochu ocenit |  Harry Potter a čarodějův učeň
"Pokud nebudete brát ohledy na naše názory,tak se od Vás odpojíme stejně jako to udělali Rebelianti"zvolal přísně Raiknor.To byl vůdce tří trpasličích kmenů,jenž pobývali na jihováchodním křídle Valhaly.Byli to nejlepší kameníci široko daleko a právě oni opravili veškeré kamenné brány a sochy ve Valhale.Teď však nikomu nebylo do spěvu,protože mezi Raiknorem a Harrym vznikly nepokoje a hádky,které vedly k drsným slovním střetům a to vedlo k politickým situacím a proto se chtějí odpojit od Harryho.
"O co Vám jde,nesouhlasíte s přesunem do Atlantidy,to vím,ale proč chcete tyto hádky?Proč prostě nedáte prostor svým klanům,aby se i oni svobodně rozhodli?"Harry nemluvil rozlobeně,jako trpaslík, ale byl přísný a ostražitý.Dával si pozor na pusu,aby neřekl něco,co neměl.
"Je to můj lid!"Raiknor si prstem zaťukal na prsa. "Já za ně rozhoduju"
Gylian se protáhl.Ještě stále ho popíchávalo v boku a občas trochu krvácel.Seděl na židli vedle Harryho a vedle Dunina.
"Taková otázka"promluvila nečekaně Naja. "Nebyla jsem tam,když se to stalo,ale mnohé sem o tom slyšela;Když byl ještě vůdce Augass Stříbrné srdce,tak jste podle jeho rozkazu měli opustit Baungelskou horu na severu. Vy ste však byl ten,kdo se jeho vůli postavil,protože se vám nelíbilo,že jeden rozhoduje za všechny.Sjednotil ste zhruba stovku těch,kdo ho také nechtěli následovat a porazil ste ho.Chcete snad aby se váši trpaslíci také sjednotili proti vám a někdo vás porazil?"
"Kdo je to dítě?"Raiknor ignoroval její slova a upoutal pohled na Harryho.
"Je to má učenkyně"promluvil vyrovnaně Harry.
"Hm,ale předpokládám,že to ještě není prava čarodějka"Harry kývl. "Tak by měla držet jazyk za zuby"
"Je dost zkušená, aby mohla říct svůj názor"bránil ji Harry a zaťal ruce v pěst.Naja se otočila a letmo se usmála na Harryho. "A já bych řekl,že uhodila hřebík na hlavičku"
"Co tím chcete říct?"trpaslík byl čím dál víc zuřivější.
Potom se místností prohodilo ještě několik námitek, připomínek a návrhů, ty ale za nic nestály a Harry trochu naštvamě šel do své pracovny. Sotva usedl za stůl, ozvalo se zaklepání. Bylo tiché, ale nepřeslechnutelné.
"Dále!"zavrčel Harry a srovnal kupku papírů.Ozvalo se zavrzání dveří a dovnitř stoupily dvě vysoké postavy.Ta jedna patřila Gylianovi a ta druhá jakému si muži. Měl tak metr osmdesát. Dlouhé černé vlasy měl schované pod hnědým kloboukem.Hnědé lesklé oči blikaly na Harryho.Jeho přátelská a chytrá tvář byla pokryta rašícím plnovousem.Na sobě měl hrubý pletený rolák a dlouhý kožený kabát.Na dlouhých prstech měl rukavice.
"Nevyrušujeme,Harry?"zeptal se opatrně Gylian.
"A i kdyby,změnilo by to něco?"usmál se Harry.
"Ne"odvětil klidně obr a zavřel dveře. "Chtěl sem ti někoho představit"
"Mé jméno je Cedrik"řekl muž přicházející s Gylianem.
"Já jsem Harry Potter"Harry se zvedl ze židle,naklonil se přes stůl a potřásl si rukous s Cedrikem.
"Jsem Atlanťań se severních hor a přišel jsem Vás jménem kmene,ke kterému patřím,požádat o příchod do mé země"řekl Cedrik.
"A kdy?"otázal se Harry.
"Co nejdřív"
"Dobře,až to v nejbližší době půjde,příjdu"
"A ještě něco,Harry"promluvil Gylian.
"Co?"otázal se Harry.
"Když jsem šel k bráně,abych sem přivedl Cedrika,spatřil jsem výskumnou skupinu démonů a skřetů. Pátrali po Valhale,ale to není to hlavní.Asi osmnáct mil od nich,bylo zhruba osm tisác ozbrojených démonů a pět tisíc skřetů,připravených zaútočit.O výskumnou jednotku jsme se postarali,ale příjdou další a další.Najdou vás a pošlou celou armádu.Co nejdříve se budete muset přesunout"vysvětlil Gylian.
Další starost drtila Harryho.
Harry dlouho ležel na pohovce a zvažoval všechno co slyšel.Přemítal si názory všech a dělal si v hlavě něco jako graf.Po osmi hodinách,kdy vyšlo slunce,se Harry sebral a vyščel hledat Gyliana.
Našel ho v jednom pokoji,jak si jakousi bruskou piluje špičky rohů.
"Co potřebuješ,Harry"otázal se.
"Kdy se budeme moci co nejdřív přesunout?"
"Potřebuju informovat Draca a potom to teprve půjde"vysvětlil Gylian.
"Za jak dlouho se tam dostaneš a všechno domluvíš?"
"Do tří dnů"
Potom se každý odebral svým směrem. Harry šel do Asgardu,aby promluvil k obyvatelům Valhaly a Gylian šel do hor k bráně,aby mohl informovat Draca.
Harry se postavil,aby ho nikdo nepřehlédl.Ve svém rudém plášti s kouzelným drakem na zádech vypadal důstojně.
"Asi si kladete otázku,proč jsem si vás všechny zavolal.Asdi dvacet mil od sud v horách,je armáda skřetů a démonů.Chtějí nás zničit a proto se musíme přesunout"vysvětloval čaroděj.
Halou se rozezněl šum.Neuvěřitelně hleděli na mladého čartoděje,který jim právě řekl velmi závažnou věc.
"Proto jsem domluvil přesun na Ostrov,kde bude náš nový úkryt.Budeme tam v bezpečí,ale potřebuju po vás jedno.Do tří dnů musíte být přichystaní k okamžitému přesunu.Berte s sebou jen to co vás nebude zdržovat"
S tímto Harry odešel.Také si musel zbalit věci,které potřeboval a hlavně musel vše říct Ronovi a Hermioně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Siria Siria | 8. dubna 2007 v 13:40 | Reagovat

Hezká kapča :-))) Jen dál. Mimochodem, first koment :-)))

2 keikei keikei | 8. dubna 2007 v 21:02 | Reagovat

super!super!super!uz sa tesim na dalsiu

3 MarS MarS | 9. dubna 2007 v 15:38 | Reagovat

Pekne :) Harry to ted fakt nema jednoduche...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama