kapitola třicátá třetí Gylian

25. března 2007 v 12:54 | Další kapitola o ničem, skoro, no alespoň mě se zdá :-)). Jo a pište komentáře a k tomu napište co si myslíte: Možnost A:Harry se přidá k Malfoyovi..možnost B: nepřidá se k němu....pište jenom písmenka |  Harry Potter a čarodějův učeň
Byly už tři hodiny od toho, co se Harry dozvěděl v Azgardu. Nedokázal si odpočinout. Pořád na něco čekal. Čekal na to, že mu Xantys Mstivý vyskočí ze skříně a zařve: "Ha napálili sme Pottera". Klidně by to mohlo být Bradavické strašidlo Protiva. I ten by mu teď přišel v hod.
Ozvalo se zaklepání na dveře Harryho pracovny.
"Dále" zabručel Harry. Dveře se se zavrzáním pomalounku otevíraly. Dovnitř jako myška vklouzla Hermiona a těsně za ní Ron. Oba měli na tváři chápavé a opatrné výrazy. Našlapovali potichounku a skoro neslyšně. Ron zaklapl dveře a postavil se vedle Hermiony. Oba jeho vrstevníci sepjali ruce za zády a podívaly se na něj.
"Harry" řekl opatrně Ron. "Hermiona ti něco chtěla říct"
Hermiona rozevřela vyjeveně ústa. Když si uvědomila, že je Harry sleduje, opět zaklapla čelist, ale nezpouštěla z Rona varovný a zlověstný pohled. Pak se narovnala a opět si změřilo Harryho. Nebezpečný výraz jí z tváře vymizel a nadechla se.
"Ovšem jsme slyšeli, já i Ron. Totiž Naja, nám o všem řekla, no a vlastně ona nás zavolala" čarodějka se poškrábala v dlouhých vlasech a opět do plic nabrala vzduch. "Dělala si o tebe starosti a chtěla, abychom ti pomohli"
"Potřebuješ něco" volně se na její slova navázal Ron.
"To je hodná a vy také, že jste přijeli, ale já to zvládnu sám. Moc..." náhle ho přerušilo stručné a hlasité zabouchání na dveře. Harry se v mysli soustředil na kliku dveří a pomocí své duševní energie dveře otevřel. Do vnitř vkročil trpaslík.
"Promiňte, pane, ale někdo stojí před bránou a říká, že ho poslal Draco Malfoy" řekl trpaslík a poklonil se na pozdrav.
"Díky" poděkoval Harry trpaslíkovi a naklonil se ke svým přátelům. "Zůstaňte tu, prosím"
"Draco Malfoy?" podivila se Hermiona. Harry stroze kývl a vyšel z místnosti. Trpaslík kráčel vedle něj. Byl Harrymu po ramena. Na sobě měl pevnou kroužkovou košili a kabátec z bíčí kůže. Kroužková košile i kabátec mu byly po kolena. Na hlavě měl nasazenou pevnou helmu. V ruce držel bojové kladivo a ve druhé kulatý štít. Jeho tmavě hnědý plnovous byl spleten do dlouhého copu. Měmohl mít nijak velké postavení. To by měl ještě plátové brnění a nějaké to hodnostní označení. Jako například rytiny na helmě, nebo zlatý, či jiný přívěsek s řetízkem na krku. Někdy se dělaly i jiné sekery pro vůdce. Tento, možná pěšák, se pohyboval rychle a ostražitě. Jeho podsaditá postava nedokázala být přehlédnuta. Velká trpasličí výhoda byla také taková, že jim nedokázala ublížit ani kletba Avada kedavra. A to už bylo něco. Neradi sice dostali kouzlem do těla, ale ne že by před kletbou radši utekli, než aby jí schytali.
Po chvíli se oba dostali až k bráně. Trpaslíci dali do chodu mechanizmus a otevřeli ji. Harry vklouzl dovnitř a málem uskočil, když uviděl Dracova posla. Byl o hlavu vyžší než Harry. Jeho kůže byla šedivá a z čela mu vyčuhovaly rohy. Jeho roztrhané oblečení vyoadalo jako převálcované bagrem.
"Ty jsi Harry Potter syn Jamese a Lily Potterových?" orázal se vzdychavě.
"Ano" kývl Harry.
"Pomůžeš mi?" otázal se.
"Co potřebuješ?" Harrymu už se nedostalo odpovědi. Muž padl do kolen a sletěl do trávy před bránu. Teď si Harry dokázal odpovědět sám. Muž, démon nebo kdo to byl, měl v zádech asi jeden a půl palce hlubokou propálenou ránu. Harry roztáhl prsty vyletěl mu z nich paprsek nažloutlého světla . Obklopil raněného a vyzvedl ho do vzduchu. Harry mávl rukou a zraněný letěl jeho švihem.

Po čtyřech hodinách se pekelník probral. Harry ho spatřil jako první. Než se raněný probral, Harry dal Hermioně a Ronovi přečíst Dracův dopis. Byli stejně překvapení jako on. Hlavně proto, že se Malfoy stratil asi před pěti měsíci a nikdo ho nemohl najít.
Dracův vyslanec pomalounku otevíral oči. Byl velmi unavený. Harry mu nechal spravit a vyčistit oblečení. Když mu sundali tričko, všiml si, že má na těle různé podivné znaky. Nedokázal je identifikovat, ale něco mu připomínaly.
"Kde je Harry Potter?" houkl na Rona. Ron vyděšeně polkl.
"Ta..t.tady" vykoktal a namířil ruku a napřažený ukazováček na Harryho stojícího na opačné straně postele.
"Kdo jsi ty?" otázal se Harry a přistoupil k posteli.
"Mé jméno je Gylian" řekl. "Jsem atlanský Strážce a Draco Malfoy mě vzkřísil, abych tě ochraňoval" vysvětloval. "Mám tě k němu dovést a on ti všechno vypoví"
"Kde je?" otázal se Harry.
"V Atlantydě a Posledním" řekl Gylian.
"V posledním?" nechápal Harry.
"V Posledním antickém městě" vydechl a zaskřípal zuby při nátlaku bolesti, která se mu řinula z rány v zádech a na boku. "On je nestraný, takže může chodit z jednoho světa do druhého, ale ostatní ne, tyto dvě města spolu válčí a proto Malfoy pro tebe nechal...."
"Pro mě?" vyštěkl Harry.
"Ano, jeho otec ti velice ublížil. To on zabil vlkodlaka. Draco Malfoy se zavázal Králi, že tě najde a bude tě ochraňovat. Proto nechal vystavět místo pro tebe a tvé lidi. Na Valhalu chtějí zaútočit démoni z Osordu a vy se musíte přesunout co nejdříve. Bránu jsem otevřel asi padesát mil od sud a bez formule, kterou znám jenom já a Draco, jí nikdo neotevře"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ghoster Ghoster | Web | 25. března 2007 v 15:24 | Reagovat

Super..už se těšim jak bude vypadat Atlantida....

2 Dall-golien Dall-golien | 25. března 2007 v 17:15 | Reagovat

Ježiš nad tím jsem neuvažoval :'(

3 gwindor gwindor | 25. března 2007 v 22:57 | Reagovat

Urcite A, ale Harry bude hlavni vudce.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama