Kapitola osmnáctá kruté vlasy a dva nejlepší

5. ledna 2007 v 15:18 | Promiňte,že to trvalo tak dlouho,ale jinak to nešlo PS:komentář je povinný |  Harry Potter a čarodějův učeň
Hodiny s trpaslíkem byli stále zaujímavější.Začali se také učit vyhýbat se ranám a museli také posilovat,aby mohli používat i štíty.Bylo to nárečné udržet se na nohou po masivní ráně do štítu.Harry měl špatné skušenosti:Kdykoli když s Ronem trénivali,končil s modřinami a dvakrát si dokonce vykloubil ruku.Dobře věděl,že mu chybí fizička i kondyčka.Proto se rozhodl že bude běhat a také posilovat.Jeho odhodlání rychle vyprchao,když ráno vstal a ucítil,jaká je venku zima.Bral by i obyčejnou mulovskou tělocvičnu,jako mají mudlovské děti ve škole.Náhle si na něco spoměl.Miloval chvíle,když byl zavrtaný pod teploučkou peřinou a vymýšlel plán na celý den.Po výuce se rozhodl,že zajde do Komnaty nejvyžší potřeby a rozhodne se pro fitcentrum s tělocvičnou a pěkně vyhřátou tělocvičnou.Náthl ruku z postele na zem a přitáhl si kalhoty.Nasadil si je na tenounké nohy.
Když se konečně vykoupal z postele šel orvnou na snídani.Nasebe si hodil dlouhý hábit,vzal ofinu a zachytil ji za ucho,kde mu nepřekážela ve výhledu.Sotva se dal znovu do pohybu,vlasy mu nezbedně poskočili a zase je měl v očích.Málem zakopl a schůdek,který vedl k Buclaté dámě.Ještě chvíli si něco s ofinou snažil udělat,když tu potkal jeho kamarádku a členku BA z mineého ročníku-Lenku Láskorádovou.Co nastoupil do šestého ročníku studia v bradavicích,ještě ji nepotkal.
"Nazdárek,Harry"pozdravila ho a přívětivě se usmála.Její úsměv odkryl zuby,které měla lesklé a bílé,jako čersvě napadaný sníh.Její oči jakoby blikaly.Byl to zvláštní pocit,která Harry zaregistroval jen náhodou.
"Ahoj!"odpověděl radostně Harry a sundal si brýle.Lémem hábitu vyčistil sklička,které byly celé zaprášené.Když si je posadil opět na nos,vzal prameny ofiny a zasunul za uši.
"Vidím,že tě štvou vlasy"usmála se Lenka a vytáhla hůlku. "Tohle mě naučila máma,když mi rostly vlasy,nenáviděla jsem ofinu-Piperiono" Máchla hůlkou a Harryho ofina vyletěla o vzduchu a připlácla se mu na hlavu.
"Díky"poděkoval Harry.
"To by ti mělo vydržet tak týden"usmála se Lenka a schovala hůlku.Náhle se Harryho ofina zvedla a spadla mu znovu do obličeje. "Co?" Lenčino udivení ebylo větší než Harryho vstak.
"Schere"Harry vytáhl hůlku a použil toto zaklínadlo.V ruce se mu objevily nůžky. "Už to nevydržím" Chtěl si ustřihnout vlasy,ale když se chystal ke střihu,ale když čepely sevřeli prameny vlasů,rozlomili se v půli.
"Chápeš to"vykřikl Harry směrem k Lence.Ta bezmocně ¨zavrtěla hlavou na nesouhlas.
"Já takové problémy neměla"dodala Láskorádová a vzvala ho,ať pokračuje v cestě.
Po hodinách obrany proti černé magii,peči o kouzelné tvory a astronomii šli na hodinu Bojů.
"Dobrý den,třído"pozdravil je profesor,který v ruce držel sekeru a špinavým hadrem čistil ostří. Svojim tělem bránil pohledu zvědavých očí studentů na tekutinou,kterou byla zmazaná hlava sekery. Každý ze studentů se chopili svoji zbraně,kterou už měli připravenou.
"Pro dnešek jsem serozhodl,že už máte těch úderů plné zuby,tak vyberu ty nejlepší dva,aby skusili souboj-proti sobě-a vy ostatní se od nich budete učit"všichzni radostně pokyvovali hlavou.
"Rozhodl jsem se pro dva,kteří mají nejlepší prospěch"řekl Dunin a ohodil hadr.Harry letmo zaregistroval krev na hadru. "Je to pan Potter a pan Smith" Zachariash hned vystoupil a všem slavnostně zamával.Harrymu vyhlášení došlo až po chvíli.Postavil se vedle Dunina se Smithem a prohrábl si vlasy.
"Zničím tě,Pottere"řeklSmith,tak aby to slyšel pouze Harry.
"Vemte si prosím zbraně"vyzval je Dunin.Harry si vzal svůj kulatý štít a Smith svůj hranatý.Sekery a meč měli stále u sebe sotva začala hodina.Profesor ustoupil a kouzelníci šli pět kroků od sebe.
"Tak a teď začněte"zvolal unin a posadil se za katedru.Jako první zaútočil Smith.Do rány jeho úderu Harry nastavil štít.Meč se ze zajiskřením odrazil,ale Smith hned vyslal další dvě agresivní rány.Harry první nastavil opět štít,ale tu druhou zarazil ostřím své sekery.
"Ten kdo první opustí štít prohrál a nezapomeňte-útoky pouze do chráničů a štítů"připomínal Dunin. Harry se rzmáchl sekerou,ale protivník uskočil.Harryho náhle do levé ruky.Raněným zápěstím mu projela palčivá bolest.Chránič měl pouze kožený.Stratil pojem o tom co se kolem něj děje.Náhle uviděl ostří Zachariaschova meče,jak mu úočí na obličej.Jeho ofina se vysmekla z uší a přepadla mu přes obličej.Meč udeřil do vlasů,ale od pramenů se odrazil.Ozvalo se zajyskření a Harry pohodil vlasy.Ofina mu přepadla z obličeje na levou stranu hlavy.Všichni ještě byli překvapení z toho co se stalo.Harry toho využil a vší silou udeřil do nepřítelova štítu.Ten jej opustil a Harry vyhrál.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 xmona xmona | 5. ledna 2007 v 16:40 | Reagovat

super rychle další:-)))

2 MarS MarS | 6. ledna 2007 v 14:37 | Reagovat

hehe, vlasy jako stit, to jsou veci :) jestlipak by to fungovalo i proti magickemu utoku? ;)

btw bud by to chtelo pokrocit ve studiu jazyka ceskeho nebo si poridit beta readera

3 Dall-golien Dall-golien | Web | 6. ledna 2007 v 16:38 | Reagovat

Ale docela chytrej nápad ne?:-)

4 Dall-golien Dall-golien | Web | 6. ledna 2007 v 16:40 | Reagovat

A piš si žeto bude funkovat i proti magickému útoku

5 Dall-golien Dall-golien | Web | 6. ledna 2007 v 16:40 | Reagovat

-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama