Kapitola I

4. ledna 2007 v 16:47
Kapitola I
Nadd-athorie(země všech národů)
Velhory říše králů,sídlo klanu Nositelů kamenných korun,
rok 8544.,počátek zimy
Deroin se akorát připojil k zástupu zbytku Stařešinů.Bílí plnovous měl po hrubý pás,který mu stahoval hrubou kroužkovou košili,která mu vysela až po kolena.Každý kroužek jeho zbroji byl vytvořen s náramným umem a přesností,která akorát padla na trpaslíkovo tělo.V pevném stisku hrubých krátkých,ale citlyvých prstů držel sekeru.Topůrko bylo dlouhé jako jedna a půl trpasličí paže a ostří bylo dlouhé jako půl trpasličí paže.
"Přece jen jste přišel"podivil se jeden ze Stařešinů.Deroin k němu otočil hlavu.Dlouhý cop spletený z jeho bílích hustých vlasů se zachvěl a trpasličí zrak padl na Stařešinu.Jeho brada blya zdobena skvostným rezavým plnovousem a copy,jenž v něm byly zapletené.Na sobě měl světle modrou tuniku a kožešinový plášť.Jeho holínky byli ještě od sněhu.Musel akorát vyjít z venku.I když na horách,kde Stařešinové a Velekrál pobýval,byl vždy sníh,tak i dole pod horami vládlo období zimy.
"I když zde pobýváš,tak mnozí znás tvrdili,že se na sněmu neukážeš"vysvětlil nejvyžší Střešina. Jeho šedivý plnvous se za chůze pohyboval zprava na levo,stejně jako umělecky spletený cop,který měl přehozený přes rameno.Přes malé statné tělo byla přehozena drátěná košile,tvořena z kovových čtverečků,do kterých byly zasazené kousky polodrahokamů.V ruce držel topůrko zdobeného kladiva,které představovalo vysokou hodnost.Trpaslíkův věk se pohyboval okolo sto osmdesáti let a výše.Na takovýto věk se nejvyžší Stařešina cítil velmi mlád a byl silnější než někteří mladší trpaslíci. Avšak kdyby měl vytáhnout do boje,padl by při prvním útoky.Jeho staré,roztřesené nohy,by už neunesly těžkou váhu zbroje.
"Pro bych se na sněmu neměl ukázet,pořád jsem stařešina,ne?"odsekl Deroin,ale v jeho hlasu zasnělo znejistění.Už dlouho se nepodílel na debatách Stařešinů.Jejich problémy poslední dobou nebyly jeho problémy.
"Jistě,jistě že jste"uklidňoval Deroina nejvyžší Stařešina, "ale nejsem sám,co zbystřil,že o naší práci v poslední době nemáte zájem o naši práci"
"Pátrám po Divokých elfech"vyvětlil Deroin a v jeho hlase bylo znát rozčílení.
"Poslední tři týdny,jenomže vy ´nemáte čas' už skoro dva roky"vyštěkl Stařešina,který promluvil jako první.Tři ostatní souhlasně zabušili topůrky sekery o zem.V Deroinovi to vřela.Nejraději by vytáhl sekeru a utkal se ze všemi,kdo mají stejný názor,jako první trpaslík.Skousl zuby a snažil se udusat vztek.
"Pokoušel jsem se rozluštit runy na Moudrém kameni,narozdíl od vás,kteří......."zmlkl,protože si uvjedomil,že za to co se mu dralo na jazyk,může přijít o hodnost stařešiny.
"Omlouvám se,jako bych nic neřekl"omluvil se a ostatní Stařešinové pokývali na souhlas hlavou.Vydali se cestou do velké síně.
"A než kámen Divocí elfové ukradli,rozluštil jste něco?"zeptal se po chvíli únavného mlčení nejvyžší Stařešina.
"Něco málo"odpověděl stroze Deroin.Prodral se zatím jenom ochranou,která neměla moc velký smysl.Každý,kdo má větší zdělání,rozluští tyto znaky a poté s nich udělají souvislé věty.Trvalo mu to sice šest mísců,ale výsledek stál za to.Pö tém,co vyslovyl věty,první vrstva kame,která byla neupravená a ostrá,schořela a objevil se o něco menší,hladký kámen.Měl tvar veliké koule ve které byli pruhy a v nich znaky.Pruhů bylo přesně sto a znaky byli vyškrábané velmi malým pímem.Vyluštil první dvě řady.Bylo tam napsáno o účincích kamene.
"Hmm..a kolik ti tohoještě zbývalo rozluštit?"otázal se dotěrně nejvyžší Stařešina.
"Osm a devadesát řad a počítám nejméně pět tisíc znaků"odpověděl mechanicky Deroin.Nejvyžší Stařešina na odpověď nic neřekl,ale trpaslík věděl,že by odpověď nebyla povzbudivá.
Nadd-athoria(země všech národů)
podzemní síně sídlo klanu Ohňivých,
rok 8544.,počátek zimy
"Otec je velmi nemocný,bratře,to bys měl vědět a tebe zajímá jenom vítěztví nad těmi sviněmi"křičel Bittibir Ohnivé oči.Jeho přízvisko nebylo bezdůvodné.Jeho přízvisko nebylo bezdůvodné.Jeho oči měli barvy planoucího ohně.Jeho vous byl rudý stejně jako dlouhý cop,který mu vysel z pod helmy. Jeho tvář byla vrásčitá a ustaraná.Jeho nos měl hákovitý tvar a rty byly nafouklé.Na sobě měl černou tuniku a chríniče předloktí a ramen.Kalhoty měl nafouklé a holínky ozdobené stříbrnými přeskami. V ruce svíral svou zbraň.sekera na dlouhé holi,kterou zdobyly drahokami a polodrahokami.Jeho společník,který seděl na velikém kamenném trůnu se rozlobil.Už dlouho vedl debatu se svým bratrem a výheň jeho trpělivosti právě vyhasla.Svaly na pravé paži se zatly,sevřel ještě pevněji topůrko vrahcí sekery,kterou měl položenou vedle trůnu a mrštil jí po vyleštěné zdi.Sekera nebyla tak ostrá,aby proťala kámen a se jisrkou se odrazila od země a zařinčela na zemi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dall-golien Dall-golien | Web | 4. ledna 2007 v 19:11 | Reagovat

Takže,tahle kapitola měla být delší,ale když jsem to psal,tak mi to toho více nevzalo

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama