Kapitola dvacátásedmá Voldemortův konec

31. ledna 2007 v 14:36 | Komenřáte jsem povinné,ale jenom ty hezké :-DDDD a nebojte se idyž hlavní nepřítel zemře,kniha bude pokračovat dále :-)) |  Harry Potter a čarodějův učeň
Harry ještě pořád nemohl uvěřit svojim uším. Zhroutil se na schůdky pod trůnem a lokty se zapřel o kolena. Nejradši by teď vedle sebe měl Rona a Hermionu. Všechno by jim řekl. Jeho oči se zavřeli. Propadal do temnoty svoji duše. Náhle se vedle něj objevil veliký muž. Mohl být stejně vysoký jako Hierou. Měl starý obličej, který mu zakrýval dlouhý nádherně šedivý až bílý plnovous. Na hlavě mu seděl široký béžový klobouk se zapíchnutým bílým šptrosím perem. Chybělo mu jedno oko. Místo něj měl prázdný důlek s části zarostlý kůží. Na sobě měl hnědou dlouhou tkanou tuniku z pevné bavlny. Pás měl stáhnutý hrubým pásem zdobeným různě barevnými drahokami. Na boku se mu houpal meč a v ruce držel pevné kopí. Přes široká záda měl přehozený plášť z kůže ledního medvěda. Byl to samotný Odin.
"Nesklápěj hlavu, Harry" promluvil vřelým konejšivým hlasem plným naděje a lásky. Ale i tento hlas se mohl proměnit v nenávistný křik. Harry se vylekal. Nikdy neviděl někoho takového. Přitomnost muže v něm však zbuzovalo bezpečí. "Víš kdo jsem?"
" N..nn..e"zakoktal se Harry.
"Hmmm,to mě překvapuje"zabručel muž. "Jsem Odin Moudrý" Náhle Harrymu něco došlo. Šedohřbet byl ten záhadný mocný Ânigar byl zrovna onen Šedohřbet. Jaktože ho nikdo nedokázal zabít? Teď vedle něj stál průhledný bůh a mluvil na něj. Zbláznil se? Nebo to je předek v jeho žilách?
"Vidím,že tě trápí mnoho otázek" řekl Odin a sedl si vedle chlapce. Klouby zapraskaly a spokejeně si ulevil hlasitým vydechnutím. Popotáhl si kožené rukavice a skrčil kolena. Natáhl se dozadu a zapřel se lokty. Hierou stále sledoval Harryho. Věděl, že vedle něj je Odin, ale neviděl ho. Těkal očima a hledal náznak, který by prazradil přítomnost boha.
"Harry, pokud chceš zabít Ânigara tak musíš zabít Voldemorta, Harry" zahuhlal Odin a sevřel chlapce kolem ramen. Já vím je toho mnoho, ale Ânigar plánuje útok. Musíš Harry" Odin svůj milý hlas zvyšoval a měnil se v nepříjemný a drsný.
"Jak ho mám zabít" zavzlykal Harry a začal se kroutit z Odinova stisku.
"Harry" vykřikl Hierou. Upotal na zmítajícího učně "Harry" Hierou tasil meč a rozmáchl se proti neviditelnému bohovi. Ten reagoval rychle a skřížil ruce nad hlavou do rány meče. Rukavice se protrhly a objevily se zlaté chrániče.
"Harry to nic" uklidňoval ho Odin. "První střet s bohem je nepříjemný a já si to neuvědomil"
"To je v ...pořádku"zaskřehotal Harry a sprudka se nadechl. Zapíchalo ho na prsou.
"Jak mám vůbec zabít....echh...Voldemorta?" zopakoval Harry otázku.
"Na to musíš přijít sám,Harry,já ti mohu pomoct jedině v onem boji" prozradil Harrymu.
Harry vše řekl Hirouovi, který pravému dědici uvolnil zlatý trůn. Odin stál vedle svého potomka a napovídal mu co říct, aby vypadal více majestátně a ostatní nepochybovali o tom, že je to jeho potomek.
"Ty říkáš, že musíš zabít Voldemorta, abys dokázal zabít Ânigara"zopakoval jeden čaroděj.
"Ano" kývl Harry a lokty se zapřel o boky trůnu.
"A jak ho chce zabít" začalo se ozývat v osazenstvu.
"Potřebuješ pomoc svých přátel "našeptal mu Odin a Harry vše zopakoval.
"Kdo to je ´tví přátelé´"zeptal se Hierou.
"Jsou z Bradavic a také někteří jsou z organizace bojující proti Voldemortovi"vyštěkl Odin.
"Jsou z Bradavic a také z Fénixova řádu,ale i zde"řekl Harry, který si upravil Odinovu řeč.
"Kdo?"otázal se starý čaroděj s dlouhými černými vlasy.
"Můj mistr, Dunin, Ron a Hermiona" řekl Harry bez pomoci boha. Tomu se začínalo líbit jak se Harry chová. Byl sebejistý a nezalekl se před drzostí ostatních.
"Dobře, nechť jsou tady" zaburácel další tlustý čaroděj s zářivě modrýma očima. Na sobě měl špinavou černou róbu napjatou v pase. Náhle se objevil záblesk a před Harrym stáli jeho ¨přátelé. Hierou a Dunin se k nim přidali.S trpaslíkem šli ještě dva jeho společníci.
Hermiona a Ron stále ještě nemohli uvěřit tomu co říkal Harry. Všem vysvětlil proč je vlastně povolal a co je zač.
"Proč jsi nám to vůbec neřekl?" nechápal Ron.
"Kyle mi zakázal o tom s kýmkoli mluvit. Zavrtal se do nepohodlné kožené sedačky ze které ho bolela hýždě. Také záda a za krkem. Prsty si potáhl rukáv a rukavice na kovové ruce.Museli jet vlakem,aby neupotali pozornost jak mudlů, tak Smrtijedů, kteří se zde hemží jako pravenci. Hermiona mu na dlouhých vlasech upletla copánek a s ním si Harry akorát hrál.
"Alespoň nás vzal s sebou" šťouchla kamaráda Hermiona.
"Jo, já vím"Ron svěsil hlavu. Náhle vlak prudce zabrzdil a Harry s Hermionou sletěli ze sedaček. Hermiona se hlavou prudce udeřila do protější sedačky a zasténala. Harry se k ní rychle naklonil a podíval se na její ránu.¨Jeho kamarádka upadla do komatu.
"Hermiono" volal na ní Harry a trochu s ní zatřásl. Hermiona něco zabručela,když se dveře rozletěli. Na prahu se ocitl víc jak třicet let starý kouzelník. Měl dlouhé bílé vlasy a na sobě černou košili s vyhrnutými rukávami.
"Nestalo se vám....?"sotva spatřil Hermionu skočil k ní a začal nad ní jezdit roztaženými prsty,které začali zářit.
"Prober se" modlil se Ron a sledoval bezmocnou Hermionu. Když tu se na schodech ozvaly krkoky. Harry se vyřítil z kupé a spatřil nejméně dvacet Smrtijedů. Zaťal zuby,roztáhl prsty na zdravé ruce a prudce ji natáhl dopředu. Z prstů mu vyšlehly plameny, které pohltily Smrtijedy. Ti poslední si kouzlem uhasili plameny na oblčení. Prvňí smrtijed byl o něco vyžší než ostatní. Dostal se přímo podp lameny a vypadal normálně. Vzhled však klamal. Levá polovina masky byla v plamenech a kůže pod ní také. Pravou ruku měl v jednom ohni. Modrala mu a po celém těle cítil kruté bušení. Také dlouhé blonďaté vlasy měl ohořelé. Natáhl zdravou rukou s hůlkou a vypálil Smrtící kletbu proti harrymu. Ten nestihl stáhnout želenku a pouze natáhl železnou ruku. O ní se kletba rozráskla a Harry ucítil bušení v protéze. Znovu roztáhl prsty a mezi nimi se objevila zelená koule. Smrtijed se nestihl ubránit a koule ho zasáhla do hlavy.
"Nektrusi" vyštěkla Smrtijedka se jménem Belatrix. Sotva ji Harry spatřil ruka mu sjela po hůlce.
"Avada kedavra"vykřikl Harry a zabil jednou keltbou Belatrix.
"Zabil jsi mě,Pottere"zaryčel Smrtijed a chtěl chňapnout po hůlce,když v tom mu trpasličí sekera rozťala lebku.
Když našli Voldemortovu pevnost opatrně se připlížili dovnitř. Chodby byly hlídané Smrtijedy. Jako prvňí šel Hierou,potom Harry,trpaslíci a Ron s Hermionou. Byli ve třetí chodbě, když tu se vynořili z jedné chodby Smrtijedi. Bylo jich nejméně osm. V rukou drželi veliké hole.
"Tady" zašeptal Harry, když si všiml bočního vchodu. Vešli do jednoho skladu nějakých podivných vzorků. Našli si bezpečné místo a nikod si nevšiml že chybí Harry.
O kus dál padl poslední Smrtijed pod Harryho útokem. Spolu s Odinem byli velice silní bojovníci.
"Musíš se dostat k Voldemortovi, Harry" radil mu Odin a vedl ho temnými uličkami. Náhle se před Harrym objevila veliká brána do jakési síně. Harry majestátně rozrazil dveře. Na sobě měl svoji rudou róbu s drakem. Vešel do haly na jejimž konci seděl na velikém trůnu sám Voldemort. Černokněžník k Harrymu obrátil tvář.
"Á Harry" pronesl slavnostně. Harry zabouchl dveře a vytvořil v prstech černou kouli. Voldemort vstal a chopil se hůlky.
"Zabiju tě" zařval Harry a vrhl po Voldemortovi černou kouli. Ten jí máchnutím hůlky zničil.Harry Voldemorta zasypal útoky. Pomalu se blížil k nepříteli a když byl dostatečně blízko udeřil ho kovovou rukou přes obličej. Voldemort vyplivl krev a pronesl smrtící kletbu. Harry se jí vyhnul a skrčil se. Tajně však vyslal proti sokovi pramen energie. Tím ho nadzvedl do vzduchu. Bavlněná róba se začala pálit. Místností se nesl zápach spálené kůže. Harry energii přerušil a Voldemort padl na zem. Z úst mu vytekl pramen krve. Harry mu uštědřil další pramen smrtící energie,kterou Voldemort nepřežil. Zůstal ležet na studené podlaze. Harry na nepřítele opovržlivě plivl a odešel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ghoster Ghoster | Web | 31. ledna 2007 v 16:28 | Reagovat

Fajn kapitola... Ale Voldy byl nějakej moc slabej... čekal sem větší rubárnu :(

2 Dall-golien Dall-golien | Web | 31. ledna 2007 v 17:15 | Reagovat

počkej na dalšé kapitolu,to budeš koukat,Voldi ještě.........nech se radši překvapit :-)

3 xmona xmona | 31. ledna 2007 v 18:59 | Reagovat

kapča super a čekám další:))))

4 Ghoster Ghoster | Web | 31. ledna 2007 v 22:08 | Reagovat

Téééda ty seš ale... :-D

5 MarS MarS | 3. února 2007 v 4:26 | Reagovat

jojo, Voldemort byl trosku mekkej a Harry na konci trosku moc arogantni - moc mi to k nemu nesedelo :(

ale jinak se mi kapitola celkem libila :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama