Kapitola devatenáctá konkurz

11. ledna 2007 v 17:07 | Komentáře jsou povinné |  Harry Potter a čarodějův učeň
O Smithově útoku a Harryho ofině teďmluvila celáš škola.Dokonce i Brumbál ten útok řešil,ale Zachariasch tvrdil,že to byla nehoda.Všichni z Nebelvíru si teď na Smitha ukazovali a vždy když ho viděli,obklopili Harryho,jestlái byl u nich,a vedli ho pryč. Harry Duninovu hodinu přestal řešit a bylo mu to jedno.Smířil se s tím,že to byla nehoda a víc do toho nešťáral.
Harry se rozohld,že konečně udělá konkurz do famrfpálového týmu..Do prvního zápasu zbývaly dva dny.Musel něco rychle podniknout.Proto na nástěnce v ¨N ebelvírské společenské místnosti vyvěsil leták.
Famfprálový tým hledá nové hráče,všichni ti,co umí hrát,ať se dostaví na hřiště v 17 00 h. Hra je velmi náročná a tvrdá a ti co myslí,že to nezvládnou,ať radši nechodí.
Kapitán famfpálového družstva Nebelvírské koleje H.Potter
"To ať radši nechodí je trochu..hmm..trochu ostré"řekla Hermiona,když si přečetla letáček.
"Nic mě nenapadalo"povzdychl si Harry.Opřel se o křeslo a jeho pohled odbočil k oknu.A v tom to spatřil. Celé hřiště bylo pod hordami sněhu.
"Sakra"zaklel a přiběhl k oknu. "Tohle jsem si neuvědomil"
"Harry,tohle tě nesmí zastrašit"řekla Hermiona povzbudivě. "Ty to nějak zvládneš" Přátelsky ho poplácala po rameni a ovrátila se.
Harry nešel na dnešní výuku a předstíral bolesti břicha. Místo toho si nasadil neviditelný plášť a s Pobertovým plánkem šel do učebny obrany proti černé magii,která byla nyní v kopuli venku. Prošel mezi nic netušícím Filchem a utíkal k bráně. Když se konečně s námahou dostal až ven,bežel k veliké kopuli. Byla mu strašná zima. Sliny v ústech mu mrzly. Nevzal si ani bundu. Šel jenom v mikině. Když se mu konečně podařilo dostat se do kopule nemohl otevřít dveře. Kdyby si sundal plᚍ umrzl by a křičet nemůže,protože kopule je vzducho těsná.Takře Neznámý,který seděl za stolem otočený k němu zády by neslyšel ani bouchání. Harry vytáhl hůlku.Že ho to nenapadlo dřív.
"Alohomora"řekl a na tvářil se mu objevil šťastný úsměv.Dveře se otevřeli a Neznámý se otočil Harryho směrem. Harry ze sebe schodil neviditelný plášť.
"Nazdárek,vlasáči"zasmál se Neznámý.
"Vtipné"odsekl Harry a hodil neviditelný plášť na jednu lavičku.
"Co potřebuješ"hlas Neznámého zvážněl.
"Jsem kapitánem Nebelvírského družstva a musím udělat konkurz.Bhoužel celé hřiště je podsněhem a já potřebuju nějaké zaklínadlo,kterým by¨ch ten sníh roztál"
"No,nezapomínej,co ti říkal Kyle:Budeš si moci dělat vlastní kouzla,no myslím,že to řekl nějak jinak,ale to je jedno,hlavní je to,že máš sílu vymyslet vlastní kouzlo,pod kterým sníh roztaje"
"No,já nevím"
"Zkus to"
Harry si v duchu začal opakovat,žechce aby sníh zmizel.
"Sedni si,Harry,a koncentruj se"
Harry se posadil vedle neviditelného pláště a vyčistil si hlavu. Do úplné prázdnoty vryl slova:Nechci na hřišti sníh.Náhle se hůlka,kterou ještě držel v ruce sama rozvybrovala a začala zářit.Na nebi nad hřištěm se rozesvítilo letní slunce.Takové,jaké září na poušti a úplně vysušilocelý stadion i s tribunami.
"Jo"jásal Harry.
Odpoledne přesněji v pět hodin,se vyšlapanou cestou sněhem ke stadionu draly tucty druháků, třeťáků,čtvrŤáků,páťáků i šesťáků. harry mezi nimi zahlédl pouze Keti,která byla sedmák,jinak žádného jiného sedmáka.
"Jak sto dokázal,Harry,většina si myslela že si blázen,když chceš konkurz udělat tady"řekla Ginny a rozhlédla se po hřišti.
"Kouzlem"usmál se Harry a spozoroval na tribuně Hagrida. Naskočil na Kulový blesk a doletěl k jeho místu.
"Co tu děláš?"zeptal se Harry.
"Nemohu si nechat ujít tvůj konkurz"řekl Hagrid a usmál se. Harry se také usmál a přiletěl k obručím,kde poletoval Ron.
"Takže,nejdřív si vyzkouším útočníky"promluvil Harry. "Takže všichni,kdo tu jsou kvůli jinému postu si sednou" Posadilo se zhruba třicet studentů. Což byla větší polovina.
"Nejdříve desetkrát obletíte hřiště jak nejrychleji umíte" Všichni nasedli na košťata a co nejrychleji začali kroužit okolo hřiště. Harry vyděl jen šmohy,které létali sem a tam.
Když všichni obletěli to co měli,Harry si vzal do ruky Camrál. Potěškal ho. Ještě ho neměl pořádně v ruce.
"Budu házet míč a vy se ho budete snažit chytat" Každý kývl a Harry se pořádně rozmáchl. Hodil míč bokem. První ucházeč vyjel po míči. Chytil Camrál do koše a hodil ho spátky Harrymu. Když byli všichni vyzkoušeni,Harry byl nucen vybrat toho nejlepšího. Zvažoval mezi Colinem Creymecem a Dienem Thomasem. Nakonec se rozhodl,že si ti dva dají tří bodový turnaj. Nejdříve měli závod kolem tribun. Celou dobu se jako první držel Dien,ale Colin ho předletěl a vyhrál. Drühý úkol byl zase větší plus pro Diena,protože on uměl dost dobře chytat míče,které vypálil Harry. Poslední úkol byl nejnáročnější. Každý musel vyvinout dost síly,aby přehodil míč přes hřiště a ještě dali gól. Jako první nastoupil Dien. Posadil si míč do ruky a rozmáchl se. Míč pro svištěl vzduchem a letěl přímo na Rona. Ten skočil po boku po míči tak zvanou rybičku. Sevřel ho v rukách a ještě před pádem stiskl ruku a zvolal : Accio koště. Náhle mu jeho koště vletělo do rukou a vyhoupl se na něj. Potom nastoupil Colin. Stiskl čelisti a vší silou hodil míč. Ten proletěl snad přes celé hříště a vletěl do krhu.
"Takže,Coliene,myslím,že jsi vyhrál"řekla Ginny a trochu mu zatleskala. Harry kývl a vybídl odrážeče. Po tlouhém a únavném konkurzu vybral jednoho čtvrťáka a Seamuse.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 xmona xmona | 11. ledna 2007 v 20:34 | Reagovat

BEZVA!!!!:-))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama