Trpaslíci(obecně)

29. prosince 2006 v 11:10 |  Trpaslíci
Úvod
Trpaslíci jsou další rasa, bez které by fantasy nebylo plnohodnotné fantasy. Malí, širocí, svalnatí mužíčci s obouruční sekerou a kroužkovou košili určitě mají něco do sebe.
Především jsou skvělí válečníci a řemeslníci (ať už jde o kovářství, a tvoření zbraní, nebo o zlatnictví, ražení tunelů, stavitelství...).
Trpaslíčí zbraně, popříklad zbroje představují elitu kovářských prací. Díky Mithrilu (Ano, Mithril, ne "Mitril"), vzácnému kovu, který převzali od elfů jsou jejich zbraně pevné, ostré a prakticky nezničitelné.
Výška a vousy
Mnoho národu,aď už elfové,nebo lidé se trpaslíkům smějí za jejich výšku,avšak žádný by mu tonedokázal říct do očí.Jejich víška se pohybuje okolo stopadesáti centimetrů.Jejich hlavní znak jsou vousy.Stáří a síla trpaslíka se měří podle délky a hustoty vosů.Když trpaslík nějakou náhodou příjde o svůj plnovous,je vyloučen z klanu a nesmí se vrátit,dokud jeho vous nedoroste na délku topůrka sekery.Než trpaslíkovi takto vousy narostou(Na obrázku vlevo-vousy Gimliho) trvá to celé roky.
Trpasličí věk a nepřátele
Trpaslíci žijí déle než člověk,ale méně než elf,nebo alf.Jejich věk se pohybuje okolo stošedesáti let,ale většina trpaslíku padne v boji.Jinak se může dožít,až dvou stů let.
Jejich odvěcí nepřátele jsou skřeti,jelikož neustále útočí na jejich hradby.Potom to jsou temní alfové, kteří napadají jejich výpravy.Alfové jsou vzdálení příbuzní elfů,ale nenávidí je pro jejich čistotu,která jim byla odepřena.Mají sličné tváře,ale místo očí bezedné studny.
Boj
Základní zbraní trpaslíků je sekera.Málo těchto malích statných bojovníku bojuje třeba mečem,nebo stříli z luku.Ani na kopí si moc nepotrpí.Spíše na sečné zbraně a různá kladiva.Trpaslíci jsou stvoření k boji a jejich životním cílem je vyhubení skřetů.Většina trpaslíků miluje boj jako žádný jinýárod. Skoro ani nechtěji,aby skřeti byli vyhubeni.Dokáží bojovat a vítězit i proti dvojnásobné přesile.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 maťa maťa | Web | 29. prosince 2006 v 11:13 | Reagovat

PLEASE HLASUJ ZA MŇA(specialstar.blog.cz) V SÚŤAŽI O NAJ BLOG NA Tejto adrese: http://ahlohla.blog.cz/0612/soutezici-hlasovani-2-kolo

please...každý hlas sa mi zíde a naviac ked na mojom blogu napíšeš do komentárov,že si za mňa hlasovala dostaneš odmenu:-))))

2 Dall-golien Dall-golien | Web | 30. prosince 2006 v 16:59 | Reagovat

Jo jasně

3 Dall-golien Dall-golien | Web | 31. prosince 2006 v 23:57 | Reagovat

:-!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama