kapitola třináctá

24. prosince 2006 v 14:44 | Vím že jsem nikdy nepsal názvy kapitol,ale Rowlingová je píše,já nevím,tak teď asi začnu.Co myslíte?Já bych řekl,že je to dobrý nápad,tak tahle kapitolase bude jmenovat,jmenovat,já nevím asi:Smrtonoška |  Harry Potter a čarodějův učeň
Kyle byl velice rád,že se Harry rozhodl stát se Čarodějem.Zasvětil ho mezi své přátele.Harry se nejvíce zpřátelil z Alekem a Záhadným.Záhadný byl podivný Čaroděj.Byl velmi mladý,na to že už se pět let pyšnil hodností mistra Čaroděje.Učil ho Kyle od jeho třinácti let.V patnásti se stal mistrem Čarodějem a teď mu bylo dvacet.Každý věděl,že je elmi nadaný a jeho kouzla jsou nad míru silná. Neznámy má delší černé vlasy a na sobě mívá hnědavou tuniku a černou drahou róbu.Na to že už je rok 2006,se všichni oblékali jako ve středověku.Harry dokonce přestával věřit,že je v normálním světě,protože viděl,jak trpaslíci přicházejí ve zbrojích se sekerami od krve.Ještě však nenašel mož-nost,zeptal se na své otázky Kyla.
Když se jednoho dne probral ve své místnosti uslyšel výkřiky a bouchání na jeho dveře.Vstal a běžel ke schodům.Z pláště vytáhl hůlku a skrčil se vedle dveří,jako to vídal u policistů ve filmech. Chvíli vyčkával co se bude dít a potom boucháí a výkřiky ustaly.Místo toho se ozvalo bouchnutí a Harry prudce otevřel dveře.Před ním stál Kyle.Hůlkou mířil na odpornou postavu skrčenou na zemi pod ním.Musela to být Smrtonožka.Měla dlouhé mastné,černavé vlasy a protáhlý boličej.Z černých rtů jí vyrůstaly ostny.Na sobě měla roztrhané hadry a očima těkala po dvou přítomných.Náhle Smrtonožka zavřela oči a vypadala jako mrtvá.
"Myslíte,že je mrtvá?"zeptal se opatrně Harry.
"Nevím"odpověděl Kyle.Náhle Smrtonožka vyletěla do vzduchu a vrhla se Kylovi po krku.Ten v leknutí opustil hůlku.
"Electra"křikl Harry a z jeho hůlky vyletěl blesk.Zasáhl Smrtonožku do hrudi a odhodil jí daleko do haly.Kyle vstal a promnul si krk.
"Díky"poděkoval Harrymu.Harry stroze kývl a na sucho polkl.Byl ještě v šoku z toho co se právě stalo.
"Ale kde se tu pro bůh vzala Smrtonoška?"zeptal se Neznámý,když všichni čarodějové(I Harry) seděli v Kylově pracovně.
"Nevím"odpověděl Kyle a začal se houpat na židli.Neznámý byl rozrušený,tak jak ho Harry ještě nikdy neviděl.Na jeho mladistvé tváři se objevily vrásky.A nebyl sám,koho tento insident vyvedl z míry.Harrymu došlo,že to nebude jen tak.
"Musel..."začal Kyle. "Nechce se mi to přznat,ale musel jí sem pustit někdo z venčí"
"Každý z čarodějů,je zavázán kletbou,museli to být trpaslíci"řekl jeden čaroděj s hustými vlasy a hrubým knírem.Na nose mu seděly brýle.
"Trpaslíci mají tu možnost,ale jsou čestní a oddaní"houkl další čaroděj.Mělhustý plnovous a dlouhé kudrnaté vlasy.
"A co Potter?"štěkl muž s plešatou hlavou a fajfkou mezi rty.Harry zvedl hlavy při zaznění jeho jména.Chtěl se obhájit,ale někdo ho přerušil. "Harry nemá ani ponětí kde jsme a navíc by to neudělal,má dobré srdce,Sriderusi" Hlas patřil Neznámému. "To bych spíše podezíral Vás,Vy s námi nikdy nesouhlasíte a navíc jste byl Smrtijedem"
"Tak teď obvyňuješ mne,Neznámý"vyjel po mladém Čarodějovi Sriderus a vstal.
"No tak uklidněte se"křikl Kyle. "Pokud se budete navzájem obviňovat ničeho nedosáhnete"
"A co Alek,Kyle,on se nezavázal kletbou"nadhodil Neznámý.
"Alek je můj nejlepší přítel ten by to neudělal"obhajoval ho Kyle.
"S tvými nejlepšími přáteli nemáme dobré zkušenosti.Co Snape,nebyl to tvůj nejlepší přítel. Důvěřoval jsi mu akvůli němu jsou Harryho rodiče mrtví"křikl Neznámý. "Já si to pamatuju" Neznámý polkl. "Řekl Voldemortovi o té věždbě a také Voldemortovi řekl,že Pettigruu ví,kde se James s Lili ukrývají.Dobře si to pamatuju-bylo mi pět let,když Snape zabil mého otce,protože se snažil Potterovi ochránit.A mě vyhrožoval,že zabije i mou matku,která byla na výpravě pro řád,pokud někomu řeknu,že to byl on,kdo tátu zabil" Harrymu se rozšířily oči.
"byl to Snape,ne Alek"odsekl Kyle.
"A nesloužil pro Skatrior?"dotíral Neznámý.
"Zradil je"křikl Kyle.
"A nezradil Snape Voldemorta,Kyle?" V Kylovích očích se objevilo pochopení.
"Ty si myslí,že mě Alek využil?"zeptal se smutně Kyle a znovu se zhroutil do křesla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama