Kapitola sedmnáctá Zarytá zbraň

30. prosince 2006 v 14:00 | Tato kapča bude krátká,protože pracuju na nové knize |  Harry Potter a čarodějův učeň
Profesor Dunin zahájil hodinu tím,že předčítal z třídnice a ostatní se ohlašovali.Když práci z třídní knihou dokončil,zabouchl ji a znovu promluvil: "První hodiny se budete učit útok a poté obranu.Za pomoci mích přátel vás budu učit úder do štítu.Ti nejsilnější z vás,budou pracovat s trpaslíky.Vy ostatní dostanete bánáky,kteří drží štít po případě chránič a budete si cvičit pevné údery.Nejdříve každý předstoupí před mého pomocníka a zasadí mu ránu do štítu" Každý kývl a trpaslík s blonďatým plnovousem si dřepl vedle katedry.Na sobě měl težkou drátěnou košili a muselo se mu pohybovat velmi špatně.Brnění měl pevné a očima těkal po všech přítomných.Chopil se štítu,který byl položen vedle něj a přidělal si ho na předloktí.Štít byl podlouhlý se zakulacenými rohy a velikou kopulí ve středu.Trpaslík si z opasku odpoutal kulatou helmici a nasadil si jí na husté vlasy. Celým tělem se zepřel o štít a vyčkával na první ránu. "Seřaďte se do řady!"řekl rázně profesor.Jako první se postavil vysoký Zachariásch Smith.V ruce držel úzký vlnitý meč.Vypadal jako masový vrah,obzvlášť když se zachmuřil,jako se chmuřil teď. Za Smithem stál Ron.Širokou mačetu měl opřenou o nohu a znuděně vyčkával. "Takže,ve máte meč"řekl nový učitel.Vedle skrčeného trpaslíka se postavil další trpaslík.Ten měl černý plnovous a prošedivělý knír.Na sobě měl kroužkovou košili a pancířové chrániče na rukou. Vlasy měl sčesané do zadu a do copu.Vypadal majestátněji než skrčený trpaslík.Nejdříve si na pancířový chránič přidělával ještě jeden o něco pevnější a druhou rukou si paži s chráničem zapřel. Smith vypadal zmateně. "Pořádně do chráničů sekni mečem!"vyzval ho trpaslík.Zachariásch napřehl ruce z mečem do zadu,div že nebodl Rona.Skousl zuby a už se chystal na ránu. "A tref se!"řekl trpaslík,protože nechtěl schytat třeba do obličeje úder mečem.Zachariásch se znovu napřáhl a veškerou silou,kterou nael ve svém těle udeřil do chráničů,až to se ozvala rána.Úder zanechal hluboký škrábanec. "Ten byl silný"poznamenal blonďák,který vykoukl z poza štítu. "Taky bych řek"přisvědčil trpaslík s chráničemi a zakymácel se. "Dobrá,ty k nám budeš přidělen,ještě čtyři další"usmál se profesor a vyzval Smitha,aby šel stranou.Jako druhý šel Ron.Chopil se mečety a tázavý pohled upřel na černovousého trpaslíka.Ten hlavou kývl ke svému společníkovi.Ron se k němu naklonil.
"Vytáhni to až z paty!"radil mu profesor a zhoupl se na židli.Ron sevřel mačetu stejně jako jeho předchůdce a vší silou praštil do štítu.Znovu se oběvila dropná prohlubeň.Profesor se chvíli radil se svími společníky,kteří stále vedle něj.Všichni čtyři trpaslíci sledovali následek útoku,až jeden z nich promluvil.Měl rezavé vousy a dlouhé rozpuštěné vlasy stejné barvy.Na sobě měl dlouhou čenou tuniku a hrubý zimní plášť.
"Tebe také přiřadíme na nás"řekl a vyzval dalšího.Snad už všichni byli.Zbívaly pouze Harry,Dien, Seamus,Newille a Hermiona.Hermioňina rána neměla přiliš elký úspěch a ani to Newillova.Zbivali jen tři.Ti tři byli akorát na trpaslíky.První šel Finigen.Jeho rána vrhací sekerou byla dosti silná a zanechala ránu,stejně jako Dienova.Oba byli přijati a co Harry.Ten sebral veškerou sílu.Konečky vlasů mu zase začali doutnat.Zaťal zuby a pravou rukou udeřil do štítu.Koule,do které udeřil se rozpůlila a prskla.Úder projel první vrstvou štítu a druhou,ale u třetí se zastavil.Sekera zůstala zaryta ve štítu.
"Tak myslím,že se jednoznačně schodneme,že ty k těm čtyřem patříš"usmál se profeosr a chytil sekeru.Ruku si omotal okolo topůrka,ale nešlo to.Ať dělal co dělal,sekeru nevytrhl.Přispěchal si na pomoc druhou rukou,ale zase nic.
"Ty posiluješ,nebo co"sykl trpaslík,který si lámal ruce s tím jak vythnout zbraň.Všichni tři trpaslíci,se kterými se profesor radil se sekeru snažili vytrhnout,ale žádnému se to nepovedlo.Po chvilce se na sekeru vypodli a rozhodili se,ž bude ve štítu jako dekorace třídy.Profesor jí umístil do rohu místnosti pod okno.Náhle zazvonil zvonek,všichni se rozešli ze třídy a cestou do velké síně se nemluvilo o ničem jiém,než o Harryho seku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ghoster Ghoster | Web | 30. prosince 2006 v 16:57 | Reagovat

Super povídka.. takovouhle sem ještě nečetl... :-) dobrej nápad, chválim

2 Dall-golien Dall-golien | Web | 31. prosince 2006 v 23:46 | Reagovat

Díky

3 lord Tomikus lord Tomikus | 1. ledna 2007 v 12:17 | Reagovat

Super...

4 xmona xmona | Web | 3. ledna 2007 v 15:35 | Reagovat

je to pěkný ať je tu brzo další:-)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama