Kapitola jedenáctá první polovina

19. prosince 2006 v 15:42 |  Harry Potter a čarodějův učeň
Harry zamžoural očima.Nevěděl kde je,ani co se stalo.Seděl na studené zemi,ale byl tak unavený,že se nedokázal zvednout.
"Ahh"zasténal a prohrábl si vlasy.Ucítil jizvu.Ta tam předtím nebyla.Zatlačil na odpornou podlouhlou jizvu a sykl bolestí.Náhle do místnosti vešel muž.Byl vysoký a působil nebezpečně.Z dlouhých černých vlasů měl upletené dredy.V ruce držel velkou sekeru a na sobě měl pevnou koženou kazajku a hrubé kalhoty.Harry ucukl a odplazil se ke stěně.
"Neboj se,chlapče"uklidňoval ho muž.
"K-kdo jste?"zeptal se roztřesený Harry.
"Jsem Alek,jsem přítel Kyla"představil se muž.
"A ještě mi řekněte,kdo je Kyle?"odsekl Harry.
"On za tebou ještě nebyl?"zeptal se Alek,ale otázka nebyla určena jemu.
"Tak kdo to je?"vyptával se Harry a zlostí maskoval strach.Věděl,že na něm muž všechny pocity vidí.
"Já jsem Kyle"ozvalo se ze schodů,které vedli k Harrymu.Teprve teď se kouzelník rozhlédl kde je. Ležel na přikrývkách v ponuré místnosti.Muž se vynořil ze stínu a ukázal se jeho zhled.Měl krátké vlasy a stejně krátký prošedivělý plnovous.
"Prosím,Aleku,nech nás osamotě"požádal Aleka.Ten kývl a rychle doběhl k východu.Harry uviděl,jak na sebe oba muži spikleneckÿ mrkli.Potom se ozvalo zaklapnutí a takzvaný Kyle skočil ze schodů.Přidřepl si a usmál se na vyděšeného Harryho.
"Co jste zač,jse Smrtijed?"zeptal se Harry,ale dobře věděl,že tenhle nepatří mezi poskoky Voldemorta.Proč jinak by ho zachránil.Měl strach.Nebyl nikde kde by to znal,hůlku také neměl a muž by ho mohl v okamžiku,který Harry ani nezaregistruje,zabít.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama