Gimli syn Gloinův-pravý trpaslík

28. prosince 2006 v 15:40 |  Trpaslíci
Jeden z urozených trpaslíku z Ereboru, Osamělé hory,Gimli,syn Gloinův byl vyslán jako posel na Elrondovu radu v roklince,kde má zastupovat svůj národ v otázce Prstenu.Tam se také dobrovolně nabídne,že se stane jedním z Devíti pěších a bude provázet Froda Pytlíka najeho obtížné pouti.
Gimli je jako všichni trpaslíci tvrdý a paličatý,pyšný a nezdolný,a k tomu výtečný bojovník.Umí být také nevrlý,mrzutý a tvrdohlavý a jako mnozí z jeho národa má v sobě zakořeněnou nedůvěru k elfům a jejich čarodějným spůsobům.
Přesto nabídne svou sekeru Frodovi k službám,a dokonce se snaží poměrně trpělivě snášet přítomnost elfa Legolase ve Společenstvu.
Jak se na velkého(přesto výškou malého)bojovníka sluší,Gimli chodí v dokonalém brnění- těžké kroužkové košili,koženém krzně a skvostné trpasličí helmici.Nosí při sobě také několik zbraní: sekeru na dlouhé holi v ereborském stylu s ostřím ve tvaru půl měsíce,dvě vrhací sekery,z nichž jedna je zmenšenina té na holi a druhá je klasická sekera,a v Khazad-dûm si poslouží mohutnou dvousečnou bitevní sekerou,stělesněním tradičního morijského stylu,jak ukazují silná,rovná a obzvlášť nebezpečná ostří.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama